• O nás

• Sme jednotriedna materská škola s rodinnou atmosférou. Vo výchove a vzdelávaní využívame inovačné metódy, postupy a formy práce. Záleží nám na tom, aby v našej materskej škole vládla pozitívna atmosféra, aby sa deti, zamestnanci, aj zákonní zástupcovia cítili príjemne, bezpečne s pocitom rešpektu a porozumenia. Smerujeme k tomu, aby sa deti pod našim vedením stávali samostatnými, tvorivými, zodpovednými ľuďmi, ktorí sa pripravujú na vstup do základnej školy a na život v spoločnosti.

Naša materská škola je otvorenou školou pre širokú spoluprácu – so zákonnými zástupcami, ďalšími inštitúciami a organizáciami, ktoré sa podieľajú ako ďalšie participujúce subjekty na výchove a vzdelávaní v rámci svojho zamerania.

Materská škola je obklopená prírodným prostredím, ktoré ponúka rozmanité možnosti využitia, a tým obohacuje výchovu a vzdelávanie o ďalšie podnetné aktivity. Pri výchove a vzdelávaní sa zameriavame na prírodovednú gramotnosť, ktorú u detí rozvíjame prostredníctvom zážitkového učenia a výskumne ladených aktivít. Výchova a vzdelávanie prebieha nielen v interiéri, ale aj v exteriéri materskej školy. U detí rozvíjame poznatky a vedomosti o javoch, súvislostiach v prírode a o zákonitostiach obklopujúcej prírodnej reality.

Súčasťou nášho regiónu sú historické a kultúrne pamiatky, vďaka ktorým majú deti možnosť spoznávať históriu a tradície svojho okolia. Cez povesti, ľudovú slovesnosť, sa snažíme preniesť do čias minulých, oboznámiť deti so životom predkov a prostredníctvom ľudových a kultúrnych tradícií utvárať u nich základy národného povedomia.

Utvárame u detí základy zdravého životného štýlu v spolupráci so školskou kuchyňou, ale aj prostredníctvom športových a pohybových aktivít na školskom dvore, v blízkom prírodnom okolí, a tým predchádzame obezite, ktorá je jedným z problémov súčasnej doby.